O CENTRUM

Bliskość

Pomagamy budować dobre relacje pomiędzy rodzicem a dzieckiem

Rozwiązanie

Skupiamy się na rozwiązaniu konkretnego problemu – krok po kroku

Wiedza

Cały czas aktualizujemy swoją wiedzę z doradztwa laktacyjnego i chustonoszenia

Elastyczność

Wizyty umawiamy w terminie dogodnym dla rodzica

KATARZYNA OSADNIKJestem magistrem położnictwa
oraz Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym


Od roku 2009 pracuję z mamami, mającymi problemy z karmieniem piersią na różnych etapach swojej drogi mlecznej. Spotykam się również z kobietami, które spodziewają się dziecka i chcą poszerzyć swoją wiedzę o połogu oraz macierzyństwie ze szczególnym uwzględnieniem karmienia piersią.


Doświadczenie zdobywałam w trakcie współpracy z mamami i dziećmi w domu oraz na oddziale położniczym i sali porodowej szpitala w Mikołowie. Od 2014 roku pracuję jako położna środowiskowo–rodzinna. Jestem również instruktorką jogi dla ciężarnych. Osobiste doświadczenia w karmieniu piersią uświadomiły mi jak piękny, ale momentami trudny może to być czas w życiu kobiety.


IWONA PINOCYJestem pielęgniarką z wykształcenia, z zamiłowania Doulą i instruktorką masażu Shantala.


Praca pielęgniarki w oddziale noworodków dała mi możliwość kontaktu z ciężarnymi kobietami i obserwacji młodych rodziców. Nie są mi obce ich wątpliwości i problemy związane z nową rolą – bycia rodzicem. Od 2013 roku wspieram kobiety w ciąży i ich partnerów jako doula. Ukończyłam liczne kursy i szkolenia by profesjonalnie pomagać i wspierać młodych rodziców. Jestem członkinią Stowarzyszenia Doula w Polsce, Dobrze Urodzonych i zwolenniczką Fundacji Rodzić po Ludzku. Prowadzę warsztaty dla par oczekujących dziecka, chcących poszerzyć swoją wiedzę na temat porodu i naturalnych metod łagodzenia bólu porodowego (z nauką akupresury, masażu i korzystania z aparatu Tens).


Moim marzeniem jest, aby narodziny dziecka były dla każdej kobiety czasem magicznym i pięknym, aby dały jej siłę na całe życie oraz wiarę w swoją intuicję i własne możliwości. Pragnę wspierać młodych rodziców u progu rodzicielstwa, przekazując im wiedzę na temat ciąży, przygotowania do porodu, dając im poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia, wykorzystując swoje doświadczenie zawodowe i życiowe. Działam w Rybniku i okolicach.
AGATA ROKOSZJestem doulą
oraz Doradcą Noszenia dzieci w chustach
i nosidłach miękkich


Wiem jak bardzo ważne jest, aby kobieta odnalazła w sobie siłę i ufność we własne ciało i ducha. Szczególnie bliskie jest mi przygotowywanie kobiet do porodu, przejście z nimi przez okres ciąży, a potem wspieranie ich w połogu. Cieszę się, że mogę zaoferować im narzędzia ułatwiające odnalezienie się w macierzyństwie oraz takie które dają bliskość i budują relację z dzieckiem.


Dlatego jestem też doradcą noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich po kursie ClauWi. Wspieram kobiety w karmieniu piersią. Wierzę, że macierzyństwo zaczyna się w porodzie i zawsze najbardziej budująca jest miłość i bliskość. Ufam, że jeśli będziemy słuchać siebie, wewnętrznego głosu pierwotnej matki, to odnajdziemy się w nowej rzeczywistości z pasją, wolnością i szczęściem w sercu.


BARBARA SALAMON-SZYMPRUCHJestem Doradcą Noszenia dzieci w chustach
i nosidłach miękkich


Jako świeżo upieczona mama, już ponad 6 lat temu, z przymusu (3 piętro bez windy) i ciekawości zainteresowałam się chustonoszeniem. Nosiłam córkę, z większym lub mniejszym szczęściem syna. Mam nadzieję, że za niedługo rozpocznę kolejną chustowo-rodzicielską przygodę, tym razem dużo bardziej świadomą.


By mieć pewność, że noszę dobrze, skończyłam kurs w szkole ClauWi (czerwiec 2013 r.), wciąż się doszkalam w ramach zajęć naszej szkoły (tzw. refleshe) i na szkoleniach (np. pielęgnacja i rozwój w 1 roku życia u Agnieszki Słoniowskiej). Działam w Rybniku i okolicach.